Dzieci potrzebują rozwoju i stymulacji, dlatego nie możemy pozostawić je samym sobie, trzeba się z nimi bawić, uczyć ich nowych rzeczy i pokazywać świat. Zadaniem rodzica jest przygotowanie małego człowieka do tego, aby mógł wkroczyć w dorosłe życie odważnie i bez żadnych obaw. Wolny czas z dzieckiem, czy można go spędzić na nauce poprzez zabawę?

Gry planszowe dla dzieci

Zachęcajmy dzieci do większej aktywności. Siedzenie przed telewizorem czy ekranem komputera lub smartfon nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto zachęcić dzieciaki do sportu, ale też aktywności rozwijających ich umiejętności. Gry dla dzieci to doskonałe rozwiązanie, planszówki wspomagają ich rozwój. Dzięki regularnemu graniu w gry planszowe można rozwijać kreatywność, wyobraźnię dziecka, a także jego pamięć, koncentrację, zdolność logicznego myślenia i pracę w grupie. Granie w planszówki daje naprawdę dużo pozytywnych rezultatów i bez wątpienia warto poświęcić się takiej zabawie. Czy można zachęcić dzieci do planszówek? Obecnie wybór gier jest ogromny, także jest w czym wybierać. Można zdecydować się na gry z ulubionym motywem z bajki, gry poznawcze, gry rodzinne, tematyczne, zręcznościowe i wiele innych. Gry dostępne są w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl, znajdziesz je również stacjonarnie w Świat Zabawek –  zobacz miasto i kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.

Aktywność fizyczna

Jeżeli na zewnątrz jest ciepło, warto postawić również na jakąś aktywność fizyczną. Wycieczka rowerowa, wyjście na trampoliny, rolki, a może spacer po lesie? Opcji jest dużo, także wystarczy ustalić z najbliższymi, na jaką formę aktywności mają ochotę. Im więcej ruchu, tym lepsze samopoczucie i dobry humor.