Gry planszowe budzą ogromne zainteresowanie zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. To świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi, przyjaciółmi czy rodziną. Dzięki temu zacieśniamy więzi, co więcej możemy oderwać się od komputera czy telewizora. W dzisiejszych czasach, gdzie postęp nowoczesnej technologii jest bardzo szybki, często zapominamy o tym, że relacje z najbliższymi trzeba pielęgnować. To nie tylko dobra zabawa, ale w przypadku dzieci doskonały sposób na rozwój logicznego myślenia, koncentracji, pamięci, a także ćwiczenia cierpliwości oraz umiejętności współpracy z innymi.

Jakie gry planszowe będą odpowiednie dla dzieci?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ dużo zależy od charakteru dziecka oraz tego, w jakim jest wieku. Wiadomo, że dla małych dzieci nie będzie odpowiednia gra strategiczna, w tym wypadku dobrze sprawdzą się gry dla dzieci zręcznościowe albo poznawcze. Małe dziecko będzie rozwijało dzięki temu takie umiejętności jak koordynacja ruchowa, poprzez zabawę można nauczyć się także wielu nowych rzeczy, na przykład kolorów, liter czy cyfr. Warto zwrócić uwagę na takich producentów jak Mattel, Rebel, Simba, Smoby, TM Toys, Trefl, Alexander, Chicco,
Clementoni, Cobi.

Gry planszowe dla każdego

Wybór gier planszowych jest tak duży, że każdy powinien bez większych problemów znaleźć odpowiednie planszówki dla siebie. Pamiętajmy, aby zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe znajdujące się na opakowania gier, dzięki temu na pewno wybierzemy taką, z którą będziemy mogli grać całą rodziną również z dziećmi. Gry możesz kupić w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl, znajdziesz je też w  stacjonarnych sklepach Świat Zabawek –   kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.