Obecnie gry planszowe cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. To doskonałe rozwiązanie, bo grając w planszówki, pielęgnujemy więzi rodzinne, zamiast oglądać telewizję czy grać w gry komputerowe. Niestety nowoczesna technologia jest poważnym zagrożeniem dla relacji rodzinnych. Jeżeli czujemy, że nie spędzamy czasu ze sobą, ale tylko obok siebie, to warto zainwestować w gry planszowe.

Logiczne myślenie

Oczywiście gry planszowe to nie tylko wspólne spędzanie czasu, ale również możliwość rozwoju logicznego myślenia, przewidywania, dzieci dzięki nim mogą nauczyć się zasad współzawodnictwa, cierpliwości.  Współczesne gry  dla dzieciplanszowe są kolorowe, opowiadają ciekawe historie, a to zdecydowanie ożywia dziecięcą wyobraźnię. Dzięki temu maluch uczy się samodzielności oraz pracy w grupie, jeżeli gry są zespołowe. Granie w planszówki niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści!

Jaką grę kupić?

Gra musi być dostosowana oczywiście do wieku dziecka. To, jaką planszówkę wybierzemy będzie zależeć od naszych indywidualnych preferencji.  Na rynku dostępne są gry strategiczne, edukacyjne, bitewne, ćwiczące pamięć, poznawcze, zręcznościowe. Wśród  nich znajdziemy między innymi  takie propozycje jak Chińczyk, statki, euro biznes, bierki, Alexander i wiele innych. Na grach są zazwyczaj oznaczenia wiekowe, tak więc bez problemu dopasujemy gry umiejętności dziecka.

Gry znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl dostępne są również w wielu  sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – znajdź najbliższy, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.