Gry planszowe to świetna zabawa i sposób na to, aby spędzić  czas wolny z rodziną czy znajomymi. Są popularne zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Warto zdecydować się na taką formę rozrywki i zachęcić swoje pociechy do planszówek, bo dają naprawdę wiele korzyści.

Czemu warto grać w planszówki  z dziećmi?

Poprzez grę w gry planszowe dzieci rozwijają koordynację ruchowo-wzrokową, dzięki temu ich mózg zaczyna pracować na wyższych obrotach. Regularne granie w planszówki bardzo pozytywnie wpływa na pamięć oraz koncentrację, a także rozwija zdolność logicznego myślenia. Dziecko uczy się współzawodnictwa, cierpliwości i pokory.

Jakie gry wybrać?

Wybór gier jest duży, jednak trzeba dopasować je do wieku malucha oraz jego upodobań. Obecnie planszówki są kolorowe i ciekawe, to wciągające historie, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię.  Dla najmłodszych dobrym rozwiązaniem będą proste gry tematyczne albo edukacyjne. Najlepiej wybrać takie, które będą uczyły liczyć, czytać, czy rozróżniać kolory. Oczywiście dostępne są również planszówki zręcznościowe, które również są bardzo dobrym rozwiązaniem dla maluchów. W przypadku starszych dzieci możliwości jest nieco więcej. Można grać z nimi e Eurobiznes, Chińczyka, Bierki albo gry logiczne. Duży wybór gier dla dzieci znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl oraz w salonach stacjonarnych Świat Zabawek – wybierz sklep, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje. To doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych, jak i starszych dzieci, ale również dla dorosłych. Wieczór z grami planszowymi może dostarczyć naprawdę wielu emocji i miłych wspomnień.