Od kilku lat gry planszowe cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. I choć jeszcze jakiś czas temu niewiele osób o nich pamiętało, to dziś wróciły i to w całkiem nowej odsłonie. Dlaczego warto grać w planszówki i jakie gry kupić dla dzieci?

Gry dostosowane do wieku dziecka

Na rynku można znaleźć gry dla dzieci planszowe dedykowane dzieciom w różnym wieku. Możemy wybierać spośród gier zręcznościowych, poznawczych, strategicznych, interaktywnych, rodzinnych, logicznych i nie tylko. Do najpopularniejszych należy Chińczyk, Eurobiznes i Statki, choć propozycji jest naprawdę dużo więcej. Dla małych dzieci dobrym rozwiązaniem będą gry poznawcze na przykład literki, cyferki albo zwierzęta.

Dlaczego warto grać z dziećmi w gry?

Regularne granie w planszówki bardzo pozytywnie wpływa na mózg. Granie w gry rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, uczy pracy w grupie, współzawodnictwa, myślenia kilka kroków na przód. Taka nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób do tego, aby dziecko rozwinęło swoje zdolność ruchowe, nauczyło się liczyć czy czytać.

Wielu rodziców popełnia błąd i celowo daje maluchom za każdy razem wygrywać. Nie jest to dobre rozwiązaniem, ponieważ wtedy maluch nie wyciąga wniosków i nic nie motywuje go do działania. Dajmy dziecku ponieść kilka razy porażkę, aby mogło lepiej obmyślać strategie i naprawdę rozwijać swoje umiejętności.

Jakie gry kupić?

Gry planszowe dopasowujemy do wieku dziecka oraz jego upodobań. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na jakość wykonania gry, materiał, z jakiego zostały wykonane poszczególne elementy. Wybierając odpowiednią planszówkę, pozwalamy dziecku odkrywać  pasje i nowe zainteresowania, gra może okazać się prawdziwą przygodą. Gry planszowe znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl i w sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – sprawdź sklep, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.