Lego Ninjago to seria niesamowitych figurek, pojazdów i obiektów w magicznym świecie szurikenów, smoków i walk ze szkieletami. Aby jeszcze skuteczniej walczyć ze złem, adepci sztuki Spinjitsu muszą sprawnie poruszać się po Krainie Ninjago.
Pierwszym pojazdem w kolekcji Ninja Spinjitsu była Perła Przeznaczenia, którą adepci znaleźli w Morzu Piasku. Dzięki naprawie i zastosowaniu nowoczesnych udogodnień, Perła stała się ich bazą operacyjną.

Wkrótce po ataku Wężowampirów kolejne treningi umożliwiły ninja lepsze poznanie możliwości ich broni – kosy wstrząsów, nunczako błyskawic, miecz ognia, szurikeny lodu. Młodzi ninja nauczyli się jak przekształcić swoje bronie w przydatne pojazdy: Szturmowca Gąsienicowego, Burzowego Myśliwca, Mieczocykl i Śnieżny Ślizgacz. Połączenie mocy czterech żywiołów daje natomiast wojownikom możliwość korzystania z Pojazdu Ultradźwiękowego.

Mistrzowie spinjitsu mają również do dyspozycji roboty – ElektroMech, który należy do Jaya, Złoty Mech, którego pierwotnie używał Pierwszy Mistrz Spinjitsu oraz OgnistyMech, który Nya zbudowała dla Kaia.

Dzięki użyciu Technoostrzy Mistrzowie Spinjitsu zmienili zwykłe pojazdy w Naziemnego Mecha, Piorunowy Pojazd, Myśliwec Ninja i Ninjakopter.

Poza tymi pojazdami w stajni Ninjago znajdują się Mechatytan, R.E.X. czy Błyskawiczny Pogromca Duchów.