Wybór zabawek dla dzieci jest tak duży, że ich zakup może być trudniejszy, niż nam się wydaje. Najważniejsze jest jednak to, żeby dopasować zabawkę do upodobań malucha, dlatego bez wątpienia warto zorientować się, czym aktualnie jest zafascynowany.

Gry planszowe

Gry planszowe dla dzieci cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem i trudno się temu dziwić, to nie tylko dobra zabawa dla całej rodziny, ale co ważniejsze dobry sposób na to, aby pomóc maluchowi rozwijać kreatywność, wyobraźnię, przewidywanie i strategiczne myślenie. Dobrze sprawdzą się gry karciane, gry strategiczne w przypadku większych dzieci. Ważne, aby gra była dopasowana do poziomi umiejętności dziecka.

Co dla młodszych dzieci?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, warto zapytać malucha, jakie zabawki lubi i jakie bajki są jego ulubionymi. Dużą popularnością cieszy się psi patrol zabawki szczególnie wśród chłopców. Pojazdy, klocki z motywem psiego patrolu, puzzle – wybór jest naprawdę bardzo duży. Kolejną ciekawą propozycją mogą okazać się strażak sam zabawki, one również cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodszych dzieci. Strażak sam to przede wszystkim wóz strażacki, ale również wiele innych gadżetów typu puzzle, klocki z motywem strażaka sama czy gry.

Lalki Barbie

Nie wszystkie dziewczyny lubią bawić się lalkami, jednak wiele z nich chętnie sięga po takie zabawki. Lalka Barbie obecnie jest dostępna w bardzo wielu odsłonach, także warto dać wybór maluchowi, być może marzy o danej lalce, tak więc dostając taki prezent, na pewno sprawimy dużą przyjemność.