Urodzinowe przyjęcie w domu, Sali zabaw, na świeżym powietrzu. Aby się do tego przygotować, warto zasięgnąć opinii jubilata i – w miarę możliwości – dopasować zastawę i dekorację do ulubionej animacji naszego dziecka.

Możemy kupić talerzyki, kubeczki, serwetki z tym samym motywem – do dyspozycji mając nie tylko Myszkę Minnie ale także postaci z Krainy Lodu czy popularnej animacji Auta. Warto przyjrzeć się bliżej również dekoracjom. Poza balonami z helem, w kształcie cyfr, zwierząt lub tradycyjnymi we wszystkich kolorach tęczy, w kolorach nawiązujących do talerzyków, możemy zaopatrzyć się w kolorowe girlandy z napisami lub proporczykami.

Impreza nie może obyć się bez ciekawych gier i zabawek! Warto pomyśleć o animacji czasu dla wszystkich uczestników przyjęcia. Możemy poćwiczyć zdmuchiwanie świeczek z prawdziwego tortu za pomocą Gry „Zdmuchnij świeczki” lub potańczyć razem ze śmiesznym kurczakiem imprezowym, który nie tylko tańczy ale również zaśpiewa wielkie światowe hity: „Despacito” czy „My heart will go on”.

A po skończonej imprezie urodzinowej, oprócz wspomnień w głowie malucha zostanie nam również masa zdjęć, które możemy łatwo przechowywać w specjalnie przygotowanym albumie za pomocą „scrapbookingu” – bardzo przyjemnej metodzie, ozdabiania albumów, gdzie poza zdjęciami używamy ciekawych faktur, skrawków papieru i materiałów, cytatów i opisów, nawiązujących do wydarzenia czy opisujących zdjęcie, a także naklejek i kolorowych taśm, przy użyciu mnóstwa plastycznych gadżetów.

Urodziny to szczególny czas także dla najmłodszych dzieci. Aby w piękny sposób rozpocząć przygodę maluszka z gromadzeniem wspomnień warto już w pierwszych tygodniach życia zaopatrzyć się w „Karty Wspomnień” obejmujące pierwszy rok z życia dziecka. Możemy na nich zapisywać najważniejsze rzeczy z tych pierwszych 12 miesięcy.